Sayın UZAN' dan Ramazan Ayı münasebetiyle  246 Aileye Gıda Paketi
 
 
                Bulanık Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) personellerince tespit edilen muhtaç ailelere, Kaymakam Dr. Hacı Arslan Uzan ve  Sosyal Yardımlaşma Müdiresi Nazire Korkmaz tarafından 246 adet gıda paketi dağıtıldı.
 
                Bulanık İlçe  Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan; ev ev, kapı kapı dolaşarak tespit edilen ihtiyaç sahibi aileleri ziyaret ederek gıda yardımında bulunuyor. Sosyal Yardımlaşma Müdiresi Nazire Korkmaz ile birlikte İnönü mahallesinde tespit edilen yardıma muhtaç  ailelere yardım paketi dağıtan Kaymakam Dr. Hacı Arslan Uzan, devletin şefkatini ihtiyaç sahiplerine göstermeye devam ediyor.
 
                Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan Kaymakam Dr. Hacı Arslan Uzan, SYDV tarafından merkez ve köylerde tespit edilen dar gelirli ailelere Ramazan ayı boyuncu gıda desteğinde bulunacaklarını ifade ederek, ihtiyaç sahibi ailelere yardımların sürdürüleceğini kaydetti. Dağıtılan paketlerde, bir ailenin mutfak ihtiyaçlarının hemen hepsinin bulunduğunu hatırlatan Kaymakam Uzan, “Bugün de İlçede ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza geldik ziyaret ettik ve onlarla beraber Ramazanı yaşamaya çalıştık. Çok güzel bir Ramazan ayı geçiyor. İlçemize de bereketi ile geldi, bereketi ile devam ediyor” dedi.
 
                Devlet olarak ihtiyaç sahibi insanların ihtiyaçlarını gidermek için sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarının var olduğunu ifade eden Kaymakam Uzan, “Dünyanın hiçbir yerinde olmayan yardımlaşma kültürünü Müslümanlık gereği en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. Devletimiz sosyal devletin gereği olarak, üzerine düşen vazifeyi yerine getiriyoruz. Sizlerinde her zaman devletimizin yanında olmanızı isteriz. Burada sonuçta devletimiz sizin huzurunuz, güveniniz, asayişiniz için burada, gerek üzerine düşen vazifeyi yerine getiriyor. Sizlerden devletimiz yanında durun bizlerde sizlerden onu isteriz. devlet sadece bir gün değil her zaman yanınızdadır” diye konuştu.
 
                Ramazanın dolu dolu yaşanması gerektiğini hatırlatan Kaymakam Uzan, “Ramazan dolaysıyla vatandaşlarımızı ziyaret etmeye devam ediyoruz. ihtiyaç sahibi, fakir ve zaruriyet içerisinde olan vatandaşlarımıza  gıda paketi dağıtıyoruz. Söz konusu ailemiz onlardan birisi 6 çocukları var. eşi Diyarbakır'da çalışıyor. her ay çocuğun bir tanesini hastaneye götüren bir ailemiz. Her ay düzenli periyodik yardımda bulunuyoruz. bu günde kendilerine Ramazan ayı dolaysıyla Ramazan paketi getirdik ailemize, bu aile gibi 246 ailemize, yardımda bulunmuş olacağız. Devlet bu coğrafya huzurun teminatıdır. Bu coğrafyada çok büyük acılar yaşandı. Allah'a çok şükür devletimiz bu olayları terörize etmiş durumdadır. Devletimiz sayesinde herkes sokağa rahat çıkıp geziyor. Devlet her zaman yardımını ve üzerine düşen görevi yerine getirecektir. Devlet olarak evinizi yapıyoruz, "Hoş geldin bebek" projesi ile yeni doğum yapan ailelerimize yardım ediyoruz" dedi.
 
                Yapılan konuşmaların ardında mağdur ailelerin ev içindeki ihtiyaçlarını giderme konusunda yardımcı olacaklarını ifade etti. M.  Nedim Erkol adlı vatandaş ise, Bulanık ilçesinde göreve geldiği günden beri hem bize ediyor. Hem de çocukların oyuncak babası oldu. Kapımıza geldiği zaman sevgi seli ile karşılanıyoruz. Vatandaşların sorunlarımızı dinleyip dertlerimize çözüm buluyor. Allah razı olsun" dedi.
 
 
 
 
 
 
 
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                                                   Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi