Yazbaşı İlkokulu ve Ortaokulumuzu Ziyaret Ettik
 
İlçemiz köy okullarından Yazbaşı İlkokulu ve Ortaokulunu ziyaret ederek öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz ile buluştuk. Kaymakamımız ve Başkan V. Hacı Arslan Uzan ile birlikte İlçe Jandarma Komutanı, Karaağıl Karakol Komutanı ve Milli Eğitim Müdürü de eşlik ederek öğrencilerimizi sınıflarında dolaşıp hediyelerini takdim ettik.
 
Okullarımızda görev yapan öğretmenlerimiz ile bir araya gelerek istişarede bulunup öğretmenlerin ve öğrencilerin istek taleplerini dinliyoruz. Toplumsal yapılaşmada sağlam bireylerin yetişmesi noktasında eğitim neferlerinin sorumluluklarını yerine getirmesi gerektiğini belirten Kaymakamımız ve Başkan V. Hacı Arslan Uzan: “Bizim çocuklarımıza dokunup vatanına, milletine, ailelerine hayırlı evlatlar olması için güzel ahlakla yetişmesi gereken bir nesil ortaya çıkarmamız gerekiyor. Sizlerden isteğim eğitim ve öğretim noktasında çocuklarımızı hak ettiği yere getirmeniz.” dedi. Ayrıca dolaştığı sınıflarda öğrencilere tavsiyelerde bulunan kaymakamımız ve Başkan V. Sayın Uzan kitap okumaları konusunda da geleceğin nesillerini uyararak sizleri çok iyi yerlerde görmek istiyoruz açıklamasında bulundu.
 
İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ömer Altaş, Karaağıl Karakol Komutanı Başçavuş Murat Akbulut, Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip’in de yer aldığı ziyaretlerde devlet olmanın gereği askeriyle, polisiyle, eğitim camiası ve yöneticileriyle her zaman hem vatandaşlarımızın yanında yer alıyor hem de öğretmen ve öğrencilerimizle bir araya geliyoruz. Biliyoruz ki istek ve talepleri yerinde inceleyip ne kadar çok vatandaşımıza ulaşıp dokunursak vazifemizi yerine getirmenin mutluluğunu yaşamız oluruz.
 
Minik öğrencilerimizin ziyaretlerimizden dolayı duydukları heyecanlarını paylaşmak ve hediyeler karşısında duydukları mutluluklarına ortak olmak bize yetiyor. Okul öğretmenlerimizden eksiklikleri not alarak yerine getirilmesi için talimat veren Sayın Uzan öğrencilere başarılar dileyerek okul ziyaretini tamamladı.
 
 
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
                                                   Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi