"Mobil Gençlik" projesiyle Spor etkinlikleri Öğrencilerin Ayağına Gidiyor
 
Gençlik Ve Spor Bakanlığı desteği ile Muş Mobil Gençlik Merkezi adı altında Merkezlere ulaşamayan uzak yerlerdeki okulların ayağına gidilip öğrencileri eğlendirmek amaçlanan proje kapsamında Mini Gof, Yüz Boyama, Satranç, Ebru Sanatı, Basketbol, Voleybol Badminton, Sokak Tenisi gibi startları yer alıyor. Okul bahçelerinde  yeri uygun olan alanlarda  açılıp öğrencileri eğlendirmek eğlendirirken de bakanlık ve gençlik merkezini tanıtımı yapılıyor.
 
Eylülün birinde başlayan proje ile mayısın birine kadar 56 faaliyet içinde 10 bin kişiye ulaşmayı hedefliyoruz diyen Mobil Gençlik uygulaması sorumlusu Fuat Altuğ şuan da 14 üncü faaliyeti yürütüyoruz burada geldiğimiz 4 üncü okul oluyor bu tarz projelerin devamını sağlayacağız şeklinde konuştu. Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip, Muş Gençlik Şube Müdürü Fırat Çavuşoğlu ve İlçe Gençlik Spor Müdürü Tekin Erdoğan'ın da katıldığı uygulamada Mobil gençlik projesi hakkında konuşan Milli Eğitim Müdürü: "10 branşta il Gençlik Merkezi ile birlikte yürüttüğümüz bir çalışma. Öğrencilerimizi sokaklardan çekip sporla daha içi içe olmasını sağlamak,  zararlı ve kötü alışkanlıklardan sporla  bir nebze olsun uzaklaştırmak amacıyla bugün birlikteyiz. İnşallah bu tür etkinlilerin önünü daha çok açacağız." dedi.
 
Vali Selahattin Hatipoğlu Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Müdür Yardımcısı Gamze Akın Bizim okulumuzda çok farklı yerlerden gelen öğrencilerimiz var. Özellikle köy şartlarında olan ve bu spor faaliyetlerini televizyon dışında görmeyen çocuklarımız şuan onların adına o kadar mutluyuz ki hepsi en hareketli oyundan en durağan oyuna kadar bütün oyunları tecrübe etme şansı yakaladılar. Bunun için Gençlik Spor Bakanlığına teşekkür ediyoruz. Bu uygulamalara destek olan kaymakamımız Hacı Arslan Uzan'a ayrıca çok teşekkür ediyoruz şeklinde konuştu. Mobil Gençlik uygulamasıyla keyifli anlar yaşan öğrenciler ve öğretmenler keyifli vakitler geçirdi.