İlçemizde Dev Organizasyon 'Engelleri Birlikte Aşalım' Projesiyle 40 Engelli Vatandaşımız Akülü Sandalyelerine Kavuştu
 

ilçemiz Kaymakamlığınca Sosyal yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı Bünyesinde düzenlenen 'Bulanıkta Engelleri Birlikte Aşalım' projesi kapsamında engelli vatandaşlar araştırılarak ihtiyaç sahiplerine 40 adet akülü sandalye dağıtıldı. İlçe Kaymakamı Hacı Arslan Uzan: "Devlet olmanın bir gereği olarak sosyal dokunuşta bulunmak gerekir bu amaçla da şehrimizin her alanında çalışıyoruz. Bulanıkta bu ailelerimize özelikle de yanlarında refakat edenlere her türlü yardımı yapacağız. En azından onların bir nebzede olsa zorluklarını aşabilirsek kendimizi mutlu hissedeceğiz zaten bu amaç kapsamında yola çıktık." dedi.

Akülü Araç teslim törenine Muş Valisinin eşi Selma Yıldırım, Bulanık Kaymakamı Eşi Meryem Uzan, Muş' tan gelen misafirler, Başsavcı ve Bulanık Kurum Amirleri ile birlikte Kaymakam Hacı Arslan Uzan'ın eşliğinde törene başlandı. 40 engelli ailenin gönüllerine dokunup, el biriliği ile engelleri aşmak için bir araya gelindi. Konuşma yapan Hacı Arslan Uzan protokolü ve gelen misafirleri selamlayarak güzel ve anlamlı bir günde bizleri yalnız bırakmayan Selma Yıldırım'a ve Muş'ta gelen misafirlere teşekkürlerini sundu. Akraba evliliğinin çok olduğu bir coğrafya da yaşıyoruz bu yüzden engelli kardeşlerimizin sayıyı çok fazla bizde aldığımız şikayetler üzerine bir çalışma başlattık. 40 a yakın engelli bireyleri tespit ederek Engelleri Birlikte Aşalım Projesi  kapsamın da akülü tekerlekli sandalyeler teslim edeceğiz şeklinde konuştu. Akülü sandalyenin yanında kıyafet ve para yardımında da bulunarak destek eli sunan Bulanık Kaymakamı ve misafirleri vatandaşları dolaşarak dertleştiler.

Muş Valisi eşi Selma Yıldırım ve beraberindekiler tekerlekli sandalyede hayata tutunmaya çalışan yürekleri dolaşıp sıkıntılarını dinledi. Ailelere sabır dileyerek geçmiş olsun dileğinde bulundu. Bu Projenin amaçlılığına değinerek imkanları sağlayan, engelli vatandaşlara umut ışığı olan Hacı Arslan Uzan'a teşekkür etti.

Son olarak Muş Valisinin eşi Selma Yıldırım, İl Emniyet Müdürü eşi Meryem Aktaş, İl Jandarma Komutanı eşi Bahar Şahin, Orman İşletme Müdürü eşi Nursel Akbaş ve Kızılay Kadın Kolları Başkanı Dilek Ağa'ya Bulanık Kaymakamı Eşi Meryem Uzan Hediyelerini takdim etti.