19 Ekim Muhtarlar Günü kutlanarak Kaymakam Hacı Arslan Uzan Muhtarlarla Bir Araya Gelip Değerlendirmelerde Bulundu
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan talimatıyla '19 Ekim' Muhtarlara armağan edilerek 2016 yılından itibaren kutlanmaya başlandı. Hükümet Konağı önünde Başsavcı Velat Öncel'in eşliğinde başlanan törene Muhtarlar Derneği Başkanı çelenk takdim etti. Günün anlam ve öneminin konuşulmasından sonra Kaymakam Hacı Arslan Uzan Belediye binasında bir araya gelen muhtarlarla toplantı yaptı.
 
İlçe Jandarma Komutanı Ömer Altaş ve ilçe emniyet Müdürlüğünden Komiser Yardımcısı Emre Beşik'in katılımıyla 19 Ekim Muhtarlar Gününü kutlayarak sözlerine başlayan Hacı Arslan Uzan toplumun seçilmiş kişileri olarak önemli bir yerdesiniz. Muhtarlar günü kararının isabetli bir karar olduğunu düşünüyoruz şeklinde konuştu. Biz bu coğrafya da huzuru, esenliği sakinliği egemen kılmak istiyorsak sizinle sürekli iletişim halinde olmalıyız açıklamasında bulunan Uzan: " Kaymakamlık, emniyet ve jandarma olarak yanınızdayız. Vatandaşların huzurlu olması bizleri mutlu ediyor çünkü vatandaşlarımız artık huzurlu bir şekilde rahatça dolaşabiliyor. Biz kayyum hizmeti adı altında Erentepe Rüstemgedik ve Bulanıkta kalıcı işler bırakmak için çalışıyoruz çalışmaya devam edeceğiz." dedi. Şehrin Merkez ve Köy Muhtarları ile yapılan işler hakkında fikir alışverişinde bulunan İlçe Kaymakamı muhtarlardan yapılan her türlü hizmete yollara, parklara sahip çıkmalarını istedi.
 
Merkez de yapacağı 200 bin metre kare kilitli parke, 20 kilo metre de sıcak asfalt çalışması müjdesini veren ilçe kaymakamı köyleri de unutmayacağız açıklamasında bulundu. Erentepede de seneye 50 bin metre kare kilitli parke çalışması yapacağız ve ciddi bir alt yapıya gireceğiz. Bulanıkta alt yapı çalışmalarını; içme suyu, kanalizasyon, yağmur suyu gibi aksaklıklar önümüzdeki sene hızlı bir şekilde çözülecek. Beldelere yakın köy yollarında ortak bağlantılar kurup ulaşımı kolay hale getireceğiz bilgisini verdi.
 
İlçe genelinde görünüme özellikle de alt yapıya önem verdiklerini belirten Uzan ciddi bir kaynak ayırıyoruz. sizlerden de ekonomiyi geri planda tutup bizlere destek vermenizi bekliyoruz. Aracı olarak vatandaşları bu noktada bilinçlendirecek kişiler sizlersiniz bu yüzden sorumluluğunuzun bilincinde olmanızı istiyorum vurgusunda bulundu. Son olarak muhtarlara da söz hakkı vererek sıkıntılarını dinleyen Uzan biz hizmet için buradayız üstümüze düşen görevi layıkıyla yerine getireceğiz açıklamasında bulunarak muhtarlara katılımlarından dolayı teşekkür etti.